Wycieczka uczniów klasy V do Rzeszowa

W dniu 19 grudnia 2018 roku z całą moją klasą byłam na wycieczce w Rzeszowie w fabryce czekolady oraz w Teatrze „Maska”.

Najpierw obejrzeliśmy spektakl pod tytułem Opowieść wigilijna w reżyserii Czesława Sieńki zrealizowany na podstawie opowieści Charlesa Dickensa. W role bohaterów wcielili się następujący aktorzy: Jadwiga Domka, Malwina Kajetańczyk, Ewa Mrówczyńska, Kamila Olszewska, Natalia Zduń, Henryk Hryniewicki, Tomasz Kuliberda, Robert Luszowski, Bogusław Michałek, Andrzej Piecuch.

Akcja rozgrywa się w XIX wieku w Londynie. Adaptacja przedstawia przemianę skąpca Ebenezera Scrooge’a w dniu Wigilii Bożego Narodzenia. W przedstawionej historii głównemu bohaterowi ukazują się cztery duchy: Jakuba Marleya – nieżyjącego wspólnika Scrooge’a, Wigilijnej Przeszłości, Tegorocznej Wigilii i Przyszłych Wigilii, które pokazują mu szczęśliwe dzieciństwo, uwrażliwiają na sytuację potrzebujących oraz snują czarną wizję jego przyszłości. Pod wpływem spotkania z duchami bogaty, a zarazem chciwy i samotny właściciel kantoru staje się lepszym człowiekiem. Uświadamia sobie, że prawdziwym sensem życia nie są pieniądze, ale pomaganie innym, dlatego też zaczyna być miły dla ludzi.

Dużo scen w spektaklu wywołuje wzruszenie, zaskoczenie, a sama fabuła trzyma w napięciu. Uwagę zwraca świetna gra aktorska, kostiumy, scenografia, efekty specjalne, światło oraz muzyka, które przenoszą widza w inny świat. Przedstawienie zrobiło na mnie ogromne wrażenie i polecam je wszystkim.

Kolejnym etapem wycieczki były warsztaty w Fabryce Czekolady Coco De Mer. Każdy uczestnik, ubrany w strój cukiernika, zrobił i ozdobił swoją tabliczkę czekolady, malował czekoladą oraz spróbował różnych jej rodzajów.

Był to dzień pełen wrażeń, niezapomnianych wzruszeń, radości i zabawy. Wycieczka więc była udana i wróciliśmy zadowoleni.

 

Anna Przybyło, uczennica klasy V

 

14 stycznia, 2019