Kółko Kulinarne – Pieczenie Pierniczków

Święta tuż, tuż… nadszedł czas na pieczenie pierników! Uczniowie uczęszczający na zajęcia koła kulinarnego w naszej szkole w grudniu samodzielnie przygotowywali właśnie pierniczki. Powszechnie wiadomo, że są one jednymi z najbardziej wyczekiwanych słodyczy w trakcie Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci szczególnie cieszą się, gdy mogą przygotować je samodzielnie. Dekorowanie pierniczków i nadawanie im indywidualnego charakteru to chyba ulubiona część zabawy dla dzieci. Na rynku istnieje całe mnóstwo artykułów cukierniczych, które można wykorzystać do zdobienia pierników świątecznych. Najpopularniejszy jest lukier, który można przygotować w kilka chwil. Posmarowane lukrem pierniki można następnie ozdobić kolorowymi posypkami, koralikami, perełkami, wiórkami czy czekoladowymi pałeczkami. Tak udekorowane pierniki mogą trafić na stół świąteczny, ale również mogą stanowić ozdobę na choinkę lub zostać dołączone do gwiazdkowych upominków. Część wykonanych przez dzieci pierniczków znalazła się na Kiermaszu Bożonarodzeniowym! Serdecznie zachęcamy do ich kupienia i spróbowania.

M.P

15 grudnia, 2021