Wycieczka kl. 1-4 do Bochni

30 września uczniowie klas I-IV wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Kopalni Soli w Bochni. Już sam zjazd do kopalni szybem Campi był ogromną atrakcją dla wszystkich dzieci. Wraz z panią przewodnik zwiedzaliśmy podziemne zakamarki kopalni. Jedną z wielu atrakcji było zwiedzanie kaplicy św. Kingi z umieszczoną tam piękną szopką bożonarodzeniową oraz jazda podziemną kolejką. Pełna niespodzianek wyprawa solnymi korytarzami prowadziła nas do odkrycia tajemnicy bocheńskiego skarbu i spotkania z dobrym duchem kopalni – Skarbnikiem, który jak głoszą legendy, nie raz ratował od nieszczęść górników i turystów odwiedzających kopalnię. Kolejnym punktem wycieczki była pełna przygód przeprawa łodzią. Na koniec przyszedł czas obiad oraz kupno pamiątek.

30 września, 2022