Wtorek 26 września przyniósł piękną, słoneczną pogodę. Uczniowie klasy VI wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę o charakterze integracyjno-edukacyjnym.  Pierwszym punktem programu było zwiedzanie zamku w Krasiczynie. Pan przewodnik z pasją opowiedział dzieciom o historii budowli, oprowadził ich po zamkowych komnatach i pomieszczeniach a na koniec przygotował dla nich niespodziankę.  W nagrodę za to, że grzecznie i z uwagą słuchali jego opowieści uczniowie mogli za darmo zwiedzić podzamkowe lochy. Wokół zamku rozciąga się przepiękny park, w którym rosną lipy i dęby, zasadzane z okazji narodzin dzieci właścicieli zamku. Niektóre mają ponad 100 lat- uczniowie mieli okazję obejrzeć je wszystkie podczas spaceru. Następną częścią programu był obiad w pizzerii w Przemyślu, każdy mógł wybrać ulubiona pizzę i zjeść ją w towarzystwie kolegów i koleżanek. Ostatnim, wyczekanym miejscem, które odwiedzili szóstoklasiści było Arboretum w Bolestraszycach. Tu odbyła się lekcja przyrody z przesympatyczną Panią przewodnik, która cierpliwie i z uśmiechem opowiadała uczniom o roślinach i zwierzętach, należących do ogrodu a także odpowiadała na pytania tych najbardziej dociekliwych. Dzieci spotkały niezwykle rośliny, mogły wielu z nich dotknąć, powąchać a nawet skosztować!

Słoneczna pogoda i przygotowane atrakcje wywołały na twarzach uczniów uśmiechy, w drodze powrotnej już planowali kolejne wyjazdy.

Kilka zdjęć z wycieczki: