27 września 2017r. uczniowie klasy VII wraz z wychowawcami uczestniczyli w wycieczce do Żurawicy oraz Bolestraszyc. Młodzież zaczęła swoją wędrówkę do Fortu Werner XII w Żurawicy, który powstał w latach 1882-1886 i należał do fortów artyleryjskich Twierdzy Przemyśl. Fort jest bardzo dobrze zachowany, można zobaczyć w całości koszary, w których znajdują się: ekspozycja muzealna, schron amunicyjny, schrony pogotowia i dobrze zachowany w fosie mur przeciwstoku.

Uczestnicy wycieczki pojechali następnie do Gospodarstwa  SGPO „Szeliga” w Żurawicy k. Przemyśla, gdzie na obszarze 60 ha prowadzony jest sad jabłoniowy, gruszkowy oraz plantacje czarnej porzeczki i aronii. Uczniowie zapoznali się z pracą w tak dużym sadzie owocowym oraz poznali gatunki jabłek. Na zakończenie każdy mógł zakupić „Naturalny Sok Owocowy” uzyskiwany metodą tłoczenia.

Po wizycie w „Owocowym Raju” młodzież udała się do Bolestraszyc, gdzie znajduje się Arboretum i Zakład Fizjografii. O tej porze roku urzekło uczniów piękno kolorów. Uwagę wszystkich zwiedzających przykuły żółwie oraz pawie. Bardzo podobał się wszystkim labirynt oraz wiklinowe rzeźby.

Czas przeznaczony na zwiedzanie upłynął bardzo przyjemnie i szybko. Na koniec  wspólnej wyprawy wszyscy  spotkali się przy ognisku na pieczeniu kiełbasek.

Wycieczka była bardzo udana i dostarczyła uczniom wielu wrażeń oraz wiedzy o Przemyślu i jego okolicach.

wycieczka1 2017 kl7

wycieczka2 2017 kl7