Programy profilaktyczne w naszej szkole

W tym roku szkolnym w klasach IIIb i VII realizowany będzie przez wychowawców antytytoniowy program profilaktyczny: „Nie pal przy mnie, proszę” i „Znajdź właściwe rozwiązanie”. Dodatkowo klasa VII będzie realizowała Ogólnopolski Program Edukacyjny: „Trzymaj Formę!”.

Głównym celem programu „Nie pal przy mnie, proszę” będzie kształtowanie u dzieci odpowiedzialności za własne zdrowie, uświadomienie, że palenie tytoniu jest szkodliwie dla zdrowia oraz uwrażliwienie dzieci na szkodliwe działanie dymu papierosowego, które jest związane z biernym paleniem.

Głównym celem programu „Znajdź właściwe rozwiązanie” jest zapobieganie paleniu tytoniu wśród uczniów starszych klas szkół podstawowych i gimnazjum.

Głównym celem Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego: „Trzymaj Formę!” jest promocja zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety.

To prywatna szkoła o profilu katolickim. Szkoła podstawowa, jak i wygaszane gimnazjum prowadzone są przez Zgromadzenie Sióstr Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny. Szkoła ulokowana jest w budynkach klasztoru i otoczona kompleksem parkowym. Została założona w roku 1993 i od tego czasu prowadzona jest w duchu zasad wychowawczych bł. Marceliny Darowskiej.