Świąteczne Czytanie

Grudniowe chwile są czasem niezwykłym. Po raz kolejny przeżywamy radość z Narodzin Najświętszej Dzieciny, świętując te pełne cudowności dni w gronie najbliższych.

Także w naszej szkole, niecierpliwi i pełni radości, oczekiwaliśmy Bożego Narodzenia. Uprzyjemniły nam to nie tylko gorączkowe przygotowania – Kiermasz Bożonarodzeniowy, przedstawienie jasełkowe czy dekorowanie sal lekcyjnych. 19 grudnia uczniowie młodszych klas mieli okazję przysłuchiwać się Bożonarodzeniowym opowieściom, czytanym przez ich starszych kolegów oraz koleżanki z klasy piątej.

Przedstawione historie sprawiły wiele radości zarówno przedszkolakom, jak i uczniom klas 1 – 3. Dzieci miały okazję dowiedzieć się między innymi, skąd tak naprawdę pochodzi Święty Mikołaj, kto roznosi prezenty w innych krajach oraz jak wygląda tradycyjna wieczerza wigilijna. Piątoklasiści byli nawet w stanie wyjaśnić, dlaczego nos renifera Rudolfa jest czerwony! Dla najuważniej słuchających przygotowano słodkie upominki. Świąteczne Czytanie bez wątpienia spodobało się najmłodszym uczniom naszej szkoły, którzy nie mogą doczekać się grudniowej powtórki.

Także teraz, w okresie poświątecznym, kiedy cieszymy się wspólnym kolędowaniem, radośnie wspominamy czas Bożego Narodzenia. I chociaż te chwile są już za nami, wiemy doskonale, że koniec bieżącego roku znowu przyniesie nam niecierpliwe oczekiwanie i pełne cudownej mocy momenty radości.

Anna Godos

Szkoła Sióstr Niepokalanek


To prywatna szkoła o profilu katolickim. Szkoła podstawowa, jak i wygaszane gimnazjum prowadzone są przez Zgromadzenie Sióstr Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny. Szkoła ulokowana jest w budynkach klasztoru i otoczona kompleksem parkowym. Została założona w roku 1993 i od tego czasu prowadzona jest w duchu zasad wychowawczych bł. Marceliny Darowskiej.

© 2018 Szkoła Sióstr Niepokalanek w Jarosławiu. Wszystkie prawa zastrzeżone. Credits

Please publish modules in offcanvas position.