Miejskie obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości

11 listopada delegacja uczniów z naszej szkoły brała udział w miejskich uroczystościach związanych z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Rozpoczęły się one w jarosławskiej kolegiacie pięknym koncertem w wykonaniu chóru mieszanego „Jarosław”, gdzie następnie została odprawiona uroczysta msza święta w intencji naszej Ojczyzny. Bezpośrednio po mszy na jarosławski rynek wyruszył marsz, któremu towarzyszyli harcerze z zapalonymi pochodniami. Tam po uroczystym odśpiewaniu hymnu oraz podniesieniu flagi narodowej Pan Burmistrz Waldemar Paluch złożył wszystkim zebranym życzenia z okazji 100. rocznicy niepodległości. Następnie została poświęcona i odsłonięta pamiątkowa tablica w hołdzie twórcom II Rzeczpospolitej na czele z marszałkiem Józefem Piłsudskim. Pod nią delegacje z różnych instytucji złożyły kwiaty na znak pamięci o tych, którym zawdzięczamy, że nasza Polska dziś jest wolna.

27 listopada, 2018