Jasełka

W piątek 21 grudnia w naszej szkole wystąpili z bożenarodzeniowym przesłaniem dla uczniów wszystkich klas oraz Sióstr i nauczycieli uczniowie z klasy III a, prezentując na scenie jasełka oraz przepiękne kolędy i pastorałki. Dzień wcześniej przedstawienie mogli obejrzeć również rodzice.

Uczniowie w specjalnie przygotowanych kostiumach oraz na tle pięknej scenografii nawiązującej do Betlejem,  przedstawili sceny narodzin Pana Jezusa. Zgodnie z tradycją byli więc Maria i Józef, szopka bożonarodzeniowa, trzej królowie, pasterki i piękne anioły, które zstąpiły tego dnia na ziemię. Podczas spektaklu, zawierającego zarówno partie mówione, jak i śpiewane, widzowie mogli usłyszeć znane kolędy. Mali aktorzy z dużym przejęciem i poświęceniem wiernie odtworzyli swoje role. Przedstawienie było wspaniałym wprowadzeniem w świąteczny nastrój.

2 stycznia, 2019