Zimowe szaleństwo

12 stycznia (sobota), gotowi na zimowe szaleństwa na śniegu, uczniowie naszej szkoły z kl. II-VIII wraz z opiekunami: p. Małgorzatą Orłowską, p. Barbarą Hajko, p. Beatą Kołodziej oraz p. Tomaszem Dudą udali się do Radawy na kulig. Gdy przybyliśmy na miejsce, zaprzęgi konne były już gotowe do ciągnięcia sań po okolicy. Zostaliśmy podzieleni na cztery grupy i korzystając z zimowych uroków, cieplutko ubrani z dobrymi humorami wyruszyliśmy z sanną po ośnieżonej radawskiej drodze. Okolica była pokryta świeżym śniegiem. Podczas jazdy naszym oczom ukazał się przepiękny widok pokrytego białym puchem lasu, z zapartym tchem podziwialiśmy cudowny krajobraz. Jazda zaprzęgiem konnym sprawiła dzieciom dużo radości. Po powrocie z przejażdżki saniami, w gospodarstwie czekała na nas gorąca herbata, a gospodarz rozpalił ognisko, na którym upiekliśmy kiełbaski. Wszystko zostało zjedzone z wielkim apetytem. Po posiłku urządziliśmy zabawy na śniegu, nie zabrakło też bitwy na śnieżki. Zmęczeni, ale radośni opuściliśmy to atrakcyjne miejsce. To kolejny już wyjazd Grupy Ciekawych Odkrywców, który jednogłośnie zaliczyliśmy do udanych. Z niecierpliwością czekamy na kolejny pomysł organizatorów tejże grupy.

14 stycznia, 2019