Dzień Babci i Dziadka

„Ile gwiazd w wieczornym mroku

ponad naszym krajem lśni,

tyle życzę Drogim Dziadkom

jasnych i szczęśliwych dni.”

Te i wiele, wiele innych życzeń pojawiło się w niedzielę 20 stycznia na ustach naszych uczniów, gdyż tego dnia świętowaliśmy wspólnie Dzień Babci i Dziadka. Występy przygotowywane były z dużym wyprzedzeniem, bo przecież taki wyjątkowy moment zdarza się tylko raz w roku. Zarówno mali, jak i nieco więksi uczniowie, z przejęciem oczekiwali wizyty swoich kochanych dziadków w murach naszej szkoły.

Uroczystość rozpoczęła Msza Święta, podczas której ksiądz Kazimierz Gadzała w pięknych, wzruszających słowach zwrócił się do wszystkich zebranych, mówiąc o miłości i wzajemnym szacunku, które to powinny być obecne w każdej rodzinie.

Drugim punktem programu był ten najbardziej wyczekiwany – występy. Nasze przedszkolaki rozpoczęły popisy z pieśnią na ustach, w której to chwaliły swoje babunie i dziaduniów. Potem nastąpiły prezentacje starszych kolegów i koleżanek. Jedni śpiewali o swoich ukochanych dziadkach okolicznościowe piosenki, inni prezentowali kolędy, pojawiły się też krótkie pokazy taneczne oraz koncert naszego zespołu. Finałowym punktem spotkania był słodki poczęstunek, czyli wspólna chwila przy kawie, herbacie i ciasteczku. Był to doskonały moment na kolejne życzenia, wzruszenia i uściski.

Dziękujemy naszym wyjątkowym gościom za tak liczne przybycie, zapraszamy znowu za rok!

21 stycznia, 2019