Szczególna noc, czyli nocowanie w szkole

Noc z 25.01 na 26.01 my, czyli uczniowie klasy ósmej, pod opieką siostry Laury i siostry Laurencji spędziliśmy w szkole. Była to nasza własna inicjatywa. O godzinie 18:00 zebraliśmy się wszyscy ze śpiworami (jeszcze nikt nigdy z taką radością nie pędził do szkoły :)), a zaraz potem poszliśmy do pobliskiego sklepu zrobić zakupy na kolację i śniadanie. Później rozpakowaliśmy się, zjedliśmy posiłek i w pełni sił mogliśmy wykorzystywać czas na rozmaite atrakcje. Graliśmy w gry, dowiadywaliśmy się więcej o sobie i korzystaliśmy z okazji, aby poprzyglądać się szkole nocą. Następnie, gdy było już późno, ułożyliśmy się wygodnie w świetlicy i obejrzeliśmy dwa piękne filmy. Po ich zakończeniu pełni emocji i nieco zmęczeni udaliśmy się do klas 0a i 0b, w których mieliśmy spać. Niektórzy zebrali się jeszcze na chwilę w 0b, aby wspólnie porozmawiać i się pośmiać. Po dłuższym czasie, wyczerpani, ale bardzo zadowoleni udaliśmy się na spoczynek. Rano wyspani zjedliśmy śniadanie, posprzątaliśmy i rozeszliśmy się do domów w znakomitych nastrojach. To był bardzo kreatywny i niezwykły czas. Takie doświadczenie zapamiętamy do końca życia. Bardzo jesteśmy wdzięczni naszej wychowawczyni, że zgodziła się na zorganizowanie takiej niezwykłej nocy!

Patryk Wawrzyszko, uczeń kl. VIII

3 lutego, 2019