Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

3 marca delegacja uczniów z naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym uczestniczyła w miejskich uroczystościach z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w Bazylice Matki Bożej Bolesnej. Po liturgii zebrano się w parku przed kościołem, gdzie, po wciągnięciu flagi państwowej na maszt, wszyscy odśpiewali hymn RP. Po nim odbył się Apel Poległych przy pomniku majora Władysława Koby, gdzie następnie złożono kwiaty. Kolejnym punktem programu był bieg Tropem Wilczym, liczący 1963 metry i upamiętniający rok 1963, w którym to zginął ostatni z żołnierzy wyklętych, Józef Franczak. W biegu wzięli udział także nasi uczniowie wraz z rodzicami, nauczyciele i absolwenci.

s.L

5 marca, 2019