Rekolekcje Wielkopostne w klasach V-VIII i III gimnazjum

W dniach 14-15 marca w klasach V-VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum odbyły się rekolekcje wielkopostne, które poprowadził ks. Krzysztof Szyndler z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Radymnie. Spotkanie rozpoczęło się wspólną modlitwą i śpiewem. Ksiądz rekolekcjonista przygotował dla uczniów wiele atrakcji, młodzież bardzo chętnie uczestniczyła w konferencjach, warsztatach, rozmowach. Były zajęcia plastyczne, wspólne oglądanie filmu i spontaniczne dyskusje. Drugi dzień skupiony był wokół Drogi Krzyżowej, spowiedzi i Eucharystii. Elementem ubogacającym Drogę Krzyżową były, wykonane dzień wcześniej przez młodzież, plakaty do niektórych stacji. Uczniowie aktywnie włączyli się w oprawę liturgii, a na koniec podziękowali księdzu Krzysztofowi za wspólną modlitwę. Miłą niespodzianką na zakończenie był prezent od księdza rekolekcjonisty – każdy uczeń otrzymał różaniec.

A.P.

18 marca, 2019