Eliminacje do XX Wojewódzkiego Konkursu „Sacrum w literaturze i sztuce”

23 marca w naszej szkole odbyły się rejonowe eliminacje do konkursu „Sacrum w literaturze i sztuce”. Uczestnicy reprezentowali swoje szkoły w dwóch kategoriach: poezja śpiewana i recytacja. W dniu elimanacji zgłosiło się 27 uczniów, w tym 13 recytatorów i 14 wokalistów. Jury w składzie: p. Dorota Gunia – dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Radymnie, p. Zofia Kolasa – specjalista ds. edukacji i animacji kulturalnej w Miejskim Ośrodku Kultury w Jarosławiu, p. Hanna Wojciechowska-Kiwior – polonistka w Zespole Szkół Spożywczych, Chemicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu oraz p. Krystyna Juźwińska – kierownik Działu Animacji Kulturowej w Centrum Kulturalnym w Przemyślu wybrało 12 uczniów, którzy zakwalifikowali się do finału. Jak zawsze obradom komisji towarzyszyło wiele emocji, na szczęście udało się osiągnąć satysfakcjonujące wszystkich porozumienie. Cieszymy się, że konkurs cieszy się dużym powodzeniem i pozostaje na wysokim poziomie. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i trzymamy kciuki w czasie finałowych przesłuchań, które odbędą się 6 kwietnia.

26 marca, 2019