II Konkurs Matematyczny „MATWIT MATEMATYCZNY”

5 kwietnia br. nasi uczniowie: Kornel Adamik z kl. VIII oraz Tomasz Fludziński i Mikołaj Sitko z kl. III gimnazjum wzięli udział w finale Konkursu Matematycznego „MATWIT MATEMATYCZNY”, którego organizatorem jest II Liceum Ogólnokształcące w Jarosławiu we współpracy z dyrekcjami szkół biorących w nim udział. Trzydziestu najlepszych uczniów, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w pierwszym etapie, o godz. 10.00 w murach szkoły organizującej konkurs przystąpiło do kolejnych zmagań. W trakcie pełnego napięcia oczekiwania na wyniki, uczestnicy mieli okazję zapoznać się z ofertą szkoły. Informacje, które zdobyli podczas prezentacji, mogą być pomocne przy wyborze szkoły ponadgimnazjalnej. Po wytężonej pracy umysłowej wszyscy uczniowie zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Czas oczekiwania upłynął na rozmowach w miłej atmosferze i wymianie wrażeń z pozostałymi uczestnikami. Miło nam poinformować, że Kornel Adamik w zmaganiach finałowych zajął czwarte miejsce. Gratulacje!

A.Sz.-M.

7 kwietnia, 2019