Drugi list od Powstańca

28 marca cała szkoła cieszyła się listem otrzymanym od Pani Danuty Krauze (94 lata) ps. Niuśka, sanitariuszki, powstańca warszawskiego Batalionu Parasol, z podziękowaniem za udział w akcji wysyłania kartek do powstańca – „BohaterON” – dzieci Powstańcom Warszawskim.

Tym razem chcemy przekazać radosną nowinę, iż uczeń naszej szkoły Adam Wrucha z kl. VIII otrzymał list od prezesa Klubu Kawalerów Orderu Wojennego Virtuti Militari, płk. Bronisława Maciszczyka ps. Józef, do którego Adam napisał kartkę, biorąc udział w zorganizowanej przez szkołę akcji „BohaterON”. Mamy ogromną nadzieję, że więcej uczniów będzie mogło się cieszyć kartkami otrzymanymi od powstańców. Jest to bowiem dla nas zaszczyt, że także do nas są kierowane podziękowania i słowa życzliwości osób, które walczyły w obronie Ojczyzny.

s.L

8 kwietnia, 2019