Warsztaty Drugiej Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „W trosce o zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży”

Dnia 28.05.2019 r. uczniowie klasy ósmej i trzeciej gimnazjum wzięli udział w Warsztatach Drugiej Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej W trosce o zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży. Uwarunkowania, przyczyny i skutki depresji. Rolę gospodarza objęli uczniowie Zespołu Szkół Innowacyjnych w Jarosławiu.

Młodzież z naszej szkoły została podzielona na kilka grup w taki sposób, aby każdy mógł wziąć udział w wykonywanym zadaniu. W ramach warsztatów uczniowie zobaczyli, na czym polega dogoterapia i felinoterapia, dowiedzieli się w jaki sposób radzić sobie ze stresem i zapobiegać depresji. Ciekawym pomysłem była także lekcja języka angielskiego „na wesoło”, w której uczniowie wykazywali się kreatywnością i zdolnościami plastycznymi. Wszystkie zajęcia przebiegały w miłej atmosferze.

Wszystkim uczestnikom bardzo podobały się tego typu zajęcia i wszyscy wrócili do szkoły ubogaceni i zadowoleni.

Oliwia Ozimek, klasa VIII

(zdjęcia pochodzą z witryny Zespołu Szkół Innowacyjnych w Jarosławiu)

28 maja, 2019