XXIII Piesza Pielgrzymka z Jarosławia do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Jodłówce

7 września 2019 roku odbyła się XXIII piesza pielgrzymka do Jodłówki, w której brali udział siostry, nauczyciele, rodzice oraz uczniowie naszej szkoły. Każdy z uczestników mógł dołączyć do różnych jarosławskich parafii po uprzednim zapisaniu się i otrzymaniu specjalnego znaczka. W każdej z grup byli nasi uczniowie ze swoimi rodzicami. Siostry wyruszyły z grupą z parafii Chrystusa Króla, gdzie również nie brakowało rodziców, uczniów czy absolwentów. Każdy z uczestników szedł do Matki Bożej w konkretnej intencji, a także dawał świadectwo wiary. W drodze do Matki Bożej było dużo wspólnej modlitwy, konferencji oraz chwil na wspólne rozmowy. Idąc długą drogą, nie mogło zabraknąć postojów, by nieco odetchnąć i spotkać grupy z różnych jarosławskich parafii, które nawzajem się witały i pozdrawiały. Po dotarciu do Matki Bożej w bramie kościoła przywitał wszystkich pielgrzymów ks. proboszcz z parafii Jodłówka. Chwilę potem każdy uczestnik pielgrzymki mógł odpocząć, słuchając na żywo koncertu zespołu Mała Armia Janosika. Bezpośrednio po koncercie miała miejsce uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem ks. bp. Stanisława Jamrozka. Zmęczeni fizycznie, ale pokrzepieni duchowo wszyscy szczęśliwie wrócili do swoich domów.

s.L

8 września, 2019