Dzień Sybiraka

Obchody Dnia Sybiraka organizowane są na całym świecie w celu uczczenia pamięci tych, których przymusowo wywieziono w głąb ZSRR. W tegorocznych uroczystościach wzięli udział nasi uczniowie, godnie reprezentując szkołę z pocztem sztandarowym. Obchody rozpoczęły się w kościele pw. Bożego Ciała Mszą Świętą w intencji zmarłych Sybiraków i pozostałych na Syberii oraz zmarłych w Ojczyźnie i żołnierzy, którzy swe życie oddali na wszystkich frontach świata. Po Eucharystii uczestnicy udali się pod pomnik Bohaterów II Wojny Światowej na placu ks. Piotra Skargi. Na miejscu wysłuchano uroczystych przemówień oraz złożono wiązanki biało-czerwonych kwiatów. Obchody miały bardzo podniosły charakter i były dla młodzieży doskonałą lekcją historii oraz patriotyzmu.

A.P.

17 września, 2019