Wyjście kl. V do Jarosławskiego Ośrodka Kultury i Sztuki na spektakl „Ania z Zielonego Wzgórza”

Dnia 20 listopada 2019 r. uczniowie klasy V pod opieką s. Laury i pana Jacka Gwoździa poszli do Jarosławskiego Ośrodka Kultury i Sztuki na musical pt. „Ania z Zielonego Wzgórza”, który przedstawiali aktorzy z teatru Cracovia. Spektakl powstał w oparciu o słynną powieść Lucy Maud Montgomery o tym samym tytule. Jest to historia rudowłosej Ani Shirley, która na Zielonym Wzgórzu odnajduje swój prawdziwy dom. Ania nie cierpi swoich ognistoczerwonych włosów i bardzo chudej sylwetki. Niepokorna, nadpobudliwa, a jednocześnie obdarzona niezwykłą fantazją dziewczynka nieustannie popada w przeróżne kłopoty i wciąż obiecuje sobie, że już nigdy więcej się to nie powtórzy. Barwna opowieść o miłości, przyjaźni, sile charakteru i olbrzymiej wyobraźni, pozwoliła uczniom doświadczyć zabawnych przygód. Inscenizacja łączyła w sobie taniec, muzykę i śpiew przeplatany dialogami, a scenografia, choć skromna, pobudzała wyobraźnię. Najbardziej podobały nam się piosenki i zwariowane tańce bohaterów. Liczymy, że jeszcze nie raz wybierzemy się na taki spektakl.

s.L

25 listopada, 2019