Dzień Pluszowego Misia w oddziałach przedszkolnych oraz kl. 1

Nowy tydzień rozpoczął się dla naszych najmłodszych uczniów wyjątkowo. Tego dnia mogli zaprosić do szkoły swoich pluszowych ulubieńców. Powód? 25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia : ) Znana na całym świecie maskotka skończyła właśnie 117 lat! Nasza szkoła co roku aktywnie włącza się w obchody tego święta. W tym dniu świetlica szkolna zamieniła się w Królestwo Pluszowych Misiów. Na przybyłych gości oczekiwały zniecierpliwione pluszaki z wieloma atrakcjami. Jako pierwsi pojawili się najmłodsi goście – uczniowie z gr. „0” a wraz z wychowawczynią – s. Laurencją, która tego dnia również świętowała swoje urodziny oraz panią Kasią, obchodzącą imieniny! Ileż było radości z powodu tego potrójnego święta! Na przyjęciu nie mogło zabraknąć misiowych piosenek, wierszyków, urodzinowych życzeń, tradycyjnego „Sto lat” oraz słodkiego poczęstunku. Gdy rozbawione przedszkolaki z dyplomami i miodowymi pierniczkami pożegnały pluszowych mieszkańców świetlicy, by udać się do klasy na dalsze obchody tego święta, na zajęcia przybyli tym razem ich starsi koledzy z gr. „0” b z s. Imeldą na czele. Po przedstawieniu wszystkim zebranym swoich maskotek, wysłuchali historii pluszowego misia, piosenek Misia Uszatka, wesołych wierszyków. Aktywnie uczestniczyli w naprawianiu misia, uzupełniając brakujące elementy. Chętnie wypowiadali się na temat zasad postępowania z zabawkami, więc w pełni zasłużyli na „Dyplom Przyjaciela Pluszowego Misia”. Po wspólnej sesji zdjęciowej udali się do swojej klasy, a do świetlicy zawitali pierwszoklasiści z p. Agnieszką i p. Kasią. Oprócz historii pluszowego misia poznali też wiele interesujących faktów z życia niedźwiedzi. Obejrzeli barwne ilustracje i z powodzeniem rozwiązali quiz przyrodniczy. Po wysiłku intelektualnym przyszedł czas na uzupełnienie energii, misiowe ciasteczka wywołały szerokie uśmiechy na twarzach. Na zakończenie spotkania wszyscy ustawili się z dyplomami w dłoniach do pamiątkowego zdjęcia. Mimo niesprzyjającej jesiennej aury za oknem, był to bardzo radosny, pełen wrażeń i atrakcji dzień. Do zobaczenia za rok na kolejnych urodzinach! : )

A.Sz-M.

27 listopada, 2019