Wigilia Szkolna

Wigilia to szczególny dzień dla uczniów. Czas spokoju, jedności i pojednania. Wspólna uroczystość integruje uczniów, nauczycieli, pracowników obsługi. Tworzymy jedną wielką rodzinę. Co roku organizujemy spotkanie wigilijne w naszej szkole. Dyrektor szkoły, nauczyciele, uczniowie, pracownicy obsługi złożyli sobie życzenia i przełamali się opłatkiem. Ze względów organizacyjnych wigilia odbywa się w dwóch turach dla kl. 0-IV oraz V-VIII. Po złożonych życzeniach usiedliśmy do wspólnej wieczerzy. O godzinie 11.45 uczniowie ze starszych klas mieli wspólną Eucharystię, a następnie spotkali się przy świątecznych stołach, na których znalazły się lukrowane pierniczki, no i … barszcz z uszkami, pierogi z kapustą, gołąbki z sosem, tradycyjna ryba z ziemniakami. Dookoła błyszczały świąteczne dekoracje. Wigilia przebiegała w atmosferze rodzinnego ciepła, wzajemnej życzliwości, wzbogacona została śpiewem kolęd, które są nieodłącznym elementem świętowania. Dzięki tym akcentom, wszyscy poczuli już klimat nadchodzących, najpiękniejszych, najbardziej rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia.

s.L

20 grudnia, 2019