Wyniki klasowego konkursu ze znajomości lektury Zaczarowana zagroda

Uczniowie klasy drugiej pracowali ostatnio z lekturą Aliny i Czesława Centkiewiczów pt. Zaczarowana zagroda.  Po zapoznaniu się z mieszkańcami Antarktydy przyszła pora na sprawdzenie znajomości omawianej książki. 19 grudnia 2019 r. odbył się klasowy konkurs wiedzy o lekturze, do którego przystąpiło 14 drugoklasistów. Miał on na celu popularyzowanie książek i zachęcenie do czytania, sprawdzenie znajomości lektury, kształcenie umiejętności kojarzenia i sprawnego udzielania informacji oraz poprawnego konstruowania wypowiedzi, rozwijanie i pobudzanie aktywności dzieci oraz wdrażanie do czytania ze zrozumieniem. Maksymalnie można było uzyskać 18 pkt. Najwyższe wyniki osiągnęli Adam Kurpiel i Antosia Smereka. Drugie miejsce przypadło w udziale Oliwii Leśniowskiej, Dominice Oronowicz i Oskarowi Stopce. Na trzecim miejscu uplasowali się Ania Skibiak i Bartłomiej Styrna. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom życzymy dalszych sukcesów w kształtowaniu niezwykle istotnej umiejętności czytania ze zrozumieniem.

A.Sz-M.

8 stycznia, 2020