Koncert Kolęd i Pastorałek

W dniu 31 stycznia br. w Sali Lustrzanej Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu odbył się XI Sezon Artystyczny u Attavantich przebiegający pod hasłem: „Leć kolędo w świat…” Muzyczne debiuty. Był to koncert pastorałek i piosenek świątecznych przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej Sióstr Niepokalanek im. bł. Marceliny Darowskiej w Jarosławiu pod czujnym okiem pana Tadeusza Kałamarza, który przygotował ciekawe aranżacje.  W ich wykonaniu zaproszeni goście, rodzice uczniów i  mieszkańcy  naszego miasta mogli usłyszeć najpiękniejsze kolędy i pastorałki zarówno w wersji tradycyjnej, jak i współczesnej. Koncert dodatkowo wzbogacony został o poezję o tematyce bożonarodzeniowej, która pomogła  wyzwolić refleksje nad istotą Świąt Bożego Narodzenia.

M.S.

4 lutego, 2020