Pasowanie na ucznia

29 października 2020 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość pasowania na ucznia. Jest to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia klasy pierwszej. W tym dniu dzieci oficjalnie zostały przyjęte do grona uczniów Szkoły Podstawowej Sióstr Niepokalanek im. bł. Marceliny Darowskiej w Jarosławiu.

Uczniowie rozpoczęli uroczystość występem artystycznym. Z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze i śpiewali piosenki, zaprezentowali wiedzę i umiejętności, które zdobyli podczas nauki w szkole. Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali z niecierpliwością, było ślubowanie oraz pasowanie wielkim ołówkiem przez Siostrę Dyrektor.

Pierwszaki głośno i z przekonaniem przyrzekały być dobrymi uczniami i Polakami, rzetelnie reprezentować szkołę oraz sumiennie wypełniać swoje obowiązki, o czym przypominać im będą otrzymane dyplomy.

Wszystkim pierwszoklasistom życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.

M.P

3 listopada, 2020