„BOGU NA CHWAŁĘ, BLIŹNIEMU NA RATUNEK” – DZIEŃ STRAŻAKA

W dniu wczorajszym oddziały przedszkolne odwiedził szczególny gość, przedstawiciel Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jarosławiu – ogn. Krzysztof Dubanik. Podczas spotkania dzieci mogły obejrzeć prezentowany mundur galowy, umundurowanie koszarowe a także ubranie specjalne wykorzystywane w akcjach ratowniczych. Wielkie emocje wywołał pokaz działań strażaka na miejscu pożaru. Dzieci dowiedziały się jak odpowiedzialny i niebezpieczny jest ten zawód. Mogły także zadawać pytania, na które otrzymały wyczerpujące odpowiedzi.
Wrażenia jakie zostały nam dostarczone na długo pozostaną w naszej pamięci. Z całego serca dziękujemy naszemu gościowi za przybycie. Życzymy by ta ciężka służba była powodem do dumy, a społeczne uznanie, towarzyszyło w codziennej działalności. Niech św. Florian pomaga i strzeże w każdej akcji.

K.R

2 czerwca, 2021