XXII Ogólnopolski Festiwal Słowa

W dniach 28-30.05.2021 roku nasza uczennica Zofia Duszko wzięła udział w XXII Ogólnopolskim Festiwalu Słowa, który odbył się w Lubaczowie. Festiwal podzielony był na 3 kategorie: „Od Mickiewicza do Miłosza”, recytacja tekstów Justyny Bargielskiej oraz Literatura dla dzieci. Występy uczestników oceniali: prof. Ziuta Zającówna- aktorka, reżyserka, profesor nadzwyczajny Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, Rafał Fudalej- aktor teatralny i filmowy w Warszawie, Agata Pilawa- animator kultury, bibliotekoznawca, Przemyśl. W tych dniach również odbyły się warsztaty z Panią prof. Ziutą Zającówną, która podpowiedziała co można poprawić w swoich występach. Dotyczyło to m.in. dykcji oraz prawidłowej emisji głosu. Pan Rafał Fudalej zwrócił uwagę na postawę i emocje jakie recytatorzy, aktorzy przekazują widzowi. Cały konkurs od uczestników wymagał wielu miesięcy zaangażowania, determinacji i ciężkiej pracy.

11 czerwca, 2021