Udział w Programie „Dobrze jemy ze Szkołą na Widelcu”

Żywienie w okresie dzieciństwa w dużym stopniu wpływa na stan zdrowia w dorosłym życiu. Jeżeli dzieci mają się prawidłowo rozwijać i cieszyć dobrym zdrowiem do późnej starości, powinno się nie tylko zadbać o jakość diety w okresie rozwoju, ale także zaszczepić w uczniach zdrowe nawyki na całe życie.
Klasa pierwsza w tym roku szkolnym wzięła udział w Programie „Dobrze jemy ze Szkołą na Widelcu.”
W ramach programu zrealizowaliśmy z klasą pięć tematów poruszających treści zdrowego odżywiania. Obejrzeliśmy filmy edukacyjne z Marchwianem, wykonaliśmy piramidy zdrowia. Poznaliśmy „Dlaczego jedzenie jest ważne? Skąd bierze się jedzenie? Dlaczego warto umieć gotować, czyli przygoda w kuchni., Śniadanie na szóstkę, Dlaczego powinniśmy wybierać wodę i dużo się ruszać?”. Dzięki programowi dzieci poznały czym jest dobre jedzenie i dlaczego jest ważne dla zdrowia.
M.P
15 czerwca, 2021