Wyjście klasy 2 do Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Aleksandra Fredry w Jarosławiu

20 października klasa druga odwiedziła Miejską Bibliotekę Publiczną im. Aleksandra Fredry w Jarosławiu. Uczniowie mieli okazję skorzystać z miejskiego autobusu linii 0. Dla niektórych dzieci była to pierwsza podróż takim środkiem transportu. Na uczniów czekała już pani Renata Żołyniak, która opowiedziała o bibliotece, a także o sposobie z niej korzystania. Uczniowie zwiedzili placówkę: mieli okazję obejrzeć nie tylko pokaźny księgozbiór przeznaczony specjalnie dla nich, ale również skorzystać z projekcji filmu w 3D. Dzieci zapoznały się ze sposobem wypożyczania książek w Miejskiej Bibliotece. Odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika i założenie kart bibliotecznych dla dzieci. Miło nam poinformować, że klasa druga dołączyła do projektu realizowanego przez Instytut Książki pod hasłem: „Mała książka-wielki człowiek”. To ogólnopolska akcja mająca na celu promowanie czytelnictwa wśród dzieci. Uczniowie otrzymali wyprawkę czytelniczą, która zawierała: broszurę dla rodziców, książkę pt. „Pierwsze czytanki dla…” oraz kartę małego czytelnika, niezbędną do zbierania naklejek za wypożyczone książki. To był wspaniały dzień.

20 października, 2021