Dzieci z gr. 0B odwiedziły Szkolną Bibliotekę

W piątek 28 stycznia bibliotekę szkolną odwiedziła grupa 0 „b” wraz z wychowawczynią Siostrą Wizenną. Celem zorganizowanej lekcji bibliotecznej było zapoznanie przyszłych czytelników z biblioteką szkolną, jej regulaminem oraz zasadami wypożyczania książek. Dzieci uważnie wysłuchały pogadanki na temat różnorodności księgozbioru biblioteki, sposobów postępowania z wypożyczoną książką oraz obejrzały krótki filmik pod tytułem „Prośby książki”. Następnie zaprezentowane zostały rodzaje książek dostępnych w bibliotece szkolnej, które dzieci mogły później swobodnie obejrzeć. Ponadto przyszli czytelnicy biblioteki dowiedzieli się również jak dzięki kodom kreskowym umieszczonym na książce trafia ona na konto czytelnika oraz w jaki sposób należy posługiwać się elektroniczną kartą. Następnie dzieci wysłuchały opowiadania o „Smutnej książce” i chętnie wypowiadały się na temat poszanowania książek. Na zakończenie zajęć otrzymały pamiątkowy dyplom i „słodki” upominek.

A.C

28 stycznia, 2022