Kółko kulinarne – rogaliki

Mięciutkie i rozpływające się w ustach rogaliki to idealny pomysł na słodką przekąskę. Dzisiaj uczniowie naszej szkoły podczas zajęć kółka kulinarnego samodzielnie przygotowali własne rogaliki. Jak należy je przygotować? Zaczynamy od wybrania składników, najlepszej jakości oczywiście. Następnie należy przygotować ciasto, podzielić je na cztery części, a każdą z nich rozwałkować i uformować na kształt koła. Wyciąć z niego osiem trójkątów i na brzeg każdego z nich nałożyć odrobinę marmolady lub powidła. Następnie zwinąć ciasto do środka, aby powstał rogalik. Rogaliki można również przygotować z innymi nadzieniami, np. czekoladą albo masą serową. Po upieczeniu można udekorować je cukrem pudrem lub lukrem.

M.P

9 marca, 2022