Spotkanie kl. IV-VIII z policjantką

Dzisiaj w naszej szkole odbyły się spotkania uczniów klas IV-VIII z przedstawicielką Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu z panią mł. asp. Agnieszką Stysiał. Uczniowie mogli dowiedzieć się o odpowiedzialności karnej nieletnich, zagrożeniach związanych z cyberprzemocą i konsekwencjach prawnych wynikających z niewłaściwego korzystania z portali społecznościowych, takich jak: Facebook, Instagram, Twitter itp. Uczniowie dowiedzieli się także, jakie zachowania są przejawami demoralizacji i jak powinni się zachowywać na terenie szkoły. Uczniowie mogli założyć alkogoogle i zobaczyć na własne oczy jak widzi osoba będąca pod wpływem alkoholu. Na zakończenie uczniowie mieli możliwość zadawania pytań. Dotyczyły one często tematyki Internetu, a także konsekwencji, jakie może ponieść młody człowiek w wieku dorastania w przypadku niewłaściwego wykorzystania komputera i sieci Internet. Fachowe przeprowadzenie zajęć z pewnością przyczyni się do wzrostu świadomości uczniów i na długo pozostanie w ich pamięci. Dziękujemy.

M.P

7 kwietnia, 2022