Kółko Plastyczne – Palmy Wielkanocne

Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych uczniowie z kółka plastycznego oraz uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej uczestniczyli w warsztatach, w czasie których, pod okiem pani Katarzyny Sycz przygotowywali wielkanocne palmy. Celem zajęć było przybliżenie dzieciom lokalnych tradycji świątecznych i nauka wytwarzania bibułkowych kwiatów. Podczas warsztatów każdy uczestnik wykonał tradycyjną palmę wielkanocną z bukszpanu, gałązek oraz bibułkowych kwiatów. Wszyscy pracowali z ogromnym entuzjazmem, na zajęciach panowała miła, radosna atmosfera. Wykonane na zajęciach palmy najpierw trafiły na wystawę a następnie uczestnicy zabrali ze sobą do poświęcenia w Niedzielę Palmową.
Bardzo dziękujemy pani Kasi za przeprowadzenie warsztatów i ogromne zaangażowanie w podtrzymywanie i krzewienie lokalnych tradycji i zwyczajów.
8 kwietnia, 2022