Lekcja Biblioteczna „Ciekawostki ze świata książek”

12 maja w ramach zajęć świetlicowych uczniowie odwiedzili bibliotekę szkolną. Tematem zajęć były „Ciekawostki ze świata książek”. Uczniowie obejrzeli prezentację, z której dowiedzieli się jaka jest największa, a jaka najmniejsza książka na świecie, przekonali się też, ile waży najcięższy egzemplarz i jak wygląda książka licząca 4032 strony. Każdy dowiedział się również gdzie mieści się najwyżej położona biblioteka na świecie oraz, że aby do niej dotrzeć trzeba pokonać … 1435 schodów! Po prezentacji uczniowie mogli skorzystać z księgozbioru i przekonać się jaka jest najcięższa i największa książka dostępna w naszej bibliotece szkolnej. Celem zajęć było zachęcenie dzieci do czytania książek, wskazanie, iż są one źródłem rozległej wiedzy i zdobywania nowych, ciekawych doświadczeń. Na zakończenie uczniowie wzięli udział w zabawie słownej pod tytułem „Łamacze językowe”. Należało jak najwyraźniej powtórzyć łamaniec językowy, czyli zdanie trudne do wymówienia. Ćwiczenia te wspomagają dobrą dykcję i prawidłową wymowę. Zwycięzcę trudno było wyłonić, wszyscy uczestnicy spisali się na medal.

12 maja, 2022