Zielona Szkoła klasa VIII – Bieszczady

W poniedziałek 13 czerwca klasa 8 wraz z wychowawczynią, Panią Małgorzatą Stec oraz Panem Robertem Susem, wyruszyła na Zieloną Szkołę w Bieszczady. Pierwszą atrakcją wycieczki była przejażdżka drezynami w Uhercach Mineralnych. Później nadszedł czas na spacer po zaporze wodnej oraz na pyszne gofry nad Jeziorem Solińskim. Uczniowie zakwaterowali się w klimatycznych drewnianych domkach w Bukowcu oraz spędzili przyjemnie czas nad górskim potokiem płynącym nieopodal, a następnie wybrali się do Łopienki, by zwiedzić wiekową cerkiew grekokatolicką. Wieczorem uczniowie rozpalili ognisko, by upiec pyszne kiełbaski. Następnego dnia z rana, udali się do Cisnej. Tam czekała ich przejażdżka urokliwą kolejką wąskotorową z widokiem na krajobraz Bieszczad. Ostatnim punktem wycieczki był skansen w Sanoku, po którym młodzież została oprowadzona przez przewodnika. Po zobaczeniu owego niezwykle ciekawego miejsca, uczniowie wsiedli do busa, by w pogodnej atmosferze bezpiecznie wrócić do Jarosławia.

13 czerwca, 2022