Dzień Babci i Dziadka

„Ile gwiazd w wieczornym mroku
ponad naszym krajem lśni,
tyle życzę Drogim Dziadkom
jasnych i szczęśliwych dni.”
Te i wiele, wiele innych życzeń pojawiło się w niedzielę 5 lutego na ustach naszych uczniów, gdyż tego dnia świętowaliśmy wspólnie Dzień Babci i Dziadka. Zarówno mali, jak i nieco więksi uczniowie, z przejęciem oczekiwali wizyty swoich kochanych dziadków w murach naszej szkoły.
Uroczystość rozpoczęła Msza Święta, podczas której ksiądz Kazimierz Gadzała w pięknych, wzruszających słowach zwrócił się do wszystkich zebranych, mówiąc o miłości i wzajemnym szacunku, które to powinny być obecne w każdej rodzinie.
Drugim punktem programu był ten najbardziej wyczekiwany – występy. Nasze przedszkolaki rozpoczęły popisy z pieśnią na ustach, w której to chwaliły swoje babunie i dziaduniów. Potem nastąpiły prezentacje starszych kolegów i koleżanek. Jedni śpiewali o swoich ukochanych dziadkach okolicznościowe piosenki, inni prezentowali wesołe scenki, pojawiły się też krótkie pokazy taneczne oraz koncert naszego zespołu.
Finałowym punktem spotkania był słodki poczęstunek, czyli wspólna chwila przy kawie, herbacie i ciasteczku. Był to doskonały moment na kolejne życzenia, wzruszenia i uściski.
Dziękujemy naszym wyjątkowym gościom za tak liczne przybycie, zapraszamy znowu za rok!
5 lutego, 2023