Wycieczka kl. VIII do Markowej i Rzeszowa

19 września uczniowie kl. 8 uczestniczyli w wycieczce do Zagrody Muzeum Wsi Markowa. Uczniowie wspólnie z przewodnikiem udali się na spacer, podczas którego poznali kompleks chałup i budynków gospodarczych z XIX i początku XX wieku. W jednym z domów znajduje się odtworzona historyczna kryjówka, w której przez 17 miesięcy rodzina Szularów ukrywała Żydów. Drugim punktem wycieczki było nawiedzenie cmentarza, gdzie była pochowana bł. Rodzina Ulmów oraz parafialnego kościoła, gdzie aktualnie znajduje się sarkofag z doczesnymi szczątkami Błogosławionej Rodziny. Uczniowie poznali poruszającą historię Józefa i Wiktorii Ulmów, którzy za ukrywanie Żydów zapłacili najwyższą cenę – cenę życia. Kolejnym punktem programu był wyjazd do FlyPark w Rzeszowie. Celem wycieczki była integracja zespołu klasowego oraz zacieśnianie relacji koleżeńskich.

19 września, 2023