Pasowanie na Czytelnika kl. 1

Pasowanie na czytelnika to jeden z tych dni, na które z niecierpliwością czekali nasi pierwszoklasiści. To właśnie w tym dniu – 10 października – nastąpiło przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników biblioteki szkolnej. Na początku nasi pierwszoklasiści otrzymali garść informacji odnośnie regulaminu biblioteki szkolnej, zasad wypożyczania książek, mieli okazję dowiedzieć się jak wyposażony jest cały księgozbiór. Poznali także reguły dotyczące zachowania się w bibliotece oraz zasady postępowania z książkami. Następnie uczestniczyli w zabawach, wśród których znalazły się między innymi rebusy i zagadki na temat znanych bajek i baśni. Po uroczystym ślubowaniu nadszedł już tylko czas na odbiór swojej karty bibliotecznej i pierwsze wypożyczenie książek. Był to powód do wielkiej radości i dumy. Jak pisała Wisława Szymborska – „czytanie książek to najpiękniejsza zabawa jaką sobie ludzkość wymyśliła”. Oby ta wspaniała zabawa pozostała z naszymi nowymi czytelnikami jak najdłużej, czego im życzymy.

10 października, 2023