Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to coroczna akcja edukacyjna, której 13sta już edycja odbyła się 17 listopada 2023 roku. Celem akcji jest propagowanie nauczania-uczenia się matematyki poprzez zabawę. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Wydarzenie odbywa się pod hasłem: „Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają”, zaś w ramach akcji to sami uczniowie, z pomocą nauczycieli tworzą specjalne komisje i przepytują kolegów oraz dorosłych z tabliczki mnożenia. W naszej szkole na lekcjach matematyki nie zabrakło atrakcji, a królowała oczywiście – TABLICZKA MNOŻENIA. Uczniowie klasy 5 rozwiązywali tabliczki szczęścia, uczniowie klasy 7 wzięli udział w egzaminie z tabliczki mnożenia a na zakończenie rozwiązywali quiz który miał wyłonić klasowego mistrza tabliczki mnożenia. Młodsze klasy brały udział w zabawach i tabliczkowych treningach. Patrole uczniowskie sprawdzały znajomość tabliczki wśród starszych uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły. Osoby, które bezbłędnie podały wyniki mnożenia uzyskały odznaki „Eksperta Tabliczki Mnożenia” wręczone przez uczniów klasy pierwszej.

17 listopada, 2023