Dzień Patrona Szkoły

16 stycznia to niezwykle ważna data dla naszej wspólnoty szkolnej. Mamy co najmniej dwa powody do świętowania. Jest to dzień urodzin i imienin naszej patronki – bł. Matki Marceliny Darowskiej. Tego dnia obchodzimy również święto patronalne szkoły. O godz. 9.00 zgromadziliśmy się na Eucharystii w intencji wszystkim członków tejże wspólnoty.
Ks. Kazimierz przypomniał, na czym polega wyjątkowość założycielki Zgromadzenia Sióstr Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Wyjaśnił również, jaka jest rola patrona. My, jako podopieczni Matki Marceliny, możemy nie tylko liczyć na Jej wstawiennictwo u Boga, ale musimy być świadomi obowiązków, jakie to na nas nakłada. Patron powinien być dla każdego autorytetem i naszym zadaniem jest podążanie każdego dnia za jego wzorem.
O niezwykłości patronki naszej szkoły przypomniały nam również Pani Ewelina, która przygotowała prezentację oraz quiz dla klas 0-3 oraz s. Laura dla kl. 4-8. Podczas prezentacji, zgromadzeni w świetlicy i auli uczniowie wraz ze swoimi nauczycielami, mieli okazję usłyszeć o najważniejszych wydarzeniach w życiu małej Marcelinki, a później Matki Marceliny. Na koniec nie mogło zabraknąć słodkiej niespodzianki z okazji urodzin i imienin naszej Patronki.
16 stycznia, 2024