Dzień Babci i Dziadka

„Ile gwiazd w wieczornym mroku
ponad naszym krajem lśni,
tyle życzę Drogim Dziadkom
jasnych i szczęśliwych dni.”
Te i wiele, wiele innych życzeń pojawiło się w niedzielę 21 stycznia na ustach naszych uczniów, gdyż tego dnia świętowaliśmy wspólnie Dzień Babci i Dziadka. Zarówno mali, jak i nieco więksi uczniowie, z przejęciem oczekiwali wizyty swoich kochanych dziadków w murach naszej szkoły.
Uroczystość rozpoczęła Msza Święta, podczas której ksiądz Kazimierz w pięknych, wzruszających słowach zwrócił się do wszystkich zebranych, mówiąc o miłości i wzajemnym szacunku, które to powinny być obecne w każdej rodzinie.
Drugim punktem programu był ten najbardziej wyczekiwany – występy. Nasze przedszkolaki rozpoczęły popisy z pieśnią na ustach, w której to chwaliły swoje babunie i dziaduniów. Potem nastąpiły prezentacje starszych uczniów. Jedni śpiewali o swoich ukochanych dziadkach okolicznościowe piosenki, inni prezentowali wesołe scenki, pojawiły się też krótkie pokazy taneczne.
Finałowym punktem spotkania był słodki poczęstunek, czyli wspólna chwila przy kawie, herbacie i ciasteczku. Był to doskonały moment na kolejne życzenia, wzruszenia i uściski.
Dziękujemy naszym wyjątkowym gościom za tak liczne przybycie, zapraszamy znowu za rok!
26 stycznia, 2024