BIBLIOTEKA SZKOLNA POLECA… # 12 – Jan Paweł II – święty uśmiechnięty

Wielkimi krokami zbliża się 100. rocznica urodzin WIELKIEGO POLAKA – papieża Jana Pawła II. Nie sposób zliczyć książek, które zostały napisane, by przybliżyć nam tę niezwykłą postać. Mimo upływu lat od Jego odejścia do Domu Ojca, pamięć o Nim jest wciąż żywa, a pozostawiony nam duchowy testament pozostanie na zawsze aktualny. Warto przypomnieć, że niezwykłość Ojca Świętego polegała również na Jego… poczuciu humoru. Jak nikt inny potrafił zarażać uśmiechem, skracać dystans i porozumieć się z ludźmi w każdym wieku. Obracając w żart różne sytuacje, zyskiwał zawsze sympatię słuchaczy. Ten życiowy optymizm udzielał się wszystkim, których napotykał na swojej drodze. Poniżej znajdziecie wybrane anegdoty z różnych etapów życia Karola Wojtyły.

Miłej lektury! 🙂

15 maja, 2020