Jarmark Benedyktyński

Ku zadowoleniu mieszkańców Jarosławia i okolic, w dniach 8-9 września 2018 r. po raz kolejny odbył się tradycyjny Jarmark Benedyktyński. Tradycja ta została zapoczątkowana w 2011 r. i od tego czasu jego organizatorem niezmiennie pozostaje Jarosławskie Opactwo. Jednym z zadań, jakie stawia sobie nasza szkoła, jest kultywowanie tradycji, więc nie mogło zabraknąć nas podczas tego wydarzenia. Młodsi uczniowie zaprezentowali montaż słowno-muzyczny, wykonując pieśni patriotyczne. Ich starsi koledzy w ramach wolontariatu zaangażowali się w pomoc przy organizacji i podczas przebiegu imprezy.

W ciągu dwóch dni uczestnicy jarmarku mieli możliwość wzięcia udziału w wielu atrakcjach. Dużym zainteresowaniem cieszyły się  produkty regionalne i rękodzielnicze. Wśród wielu stoisk z rękodziełem artystycznym, wyrobami rzemiosła oraz żywnością tradycyjną i regionalną znalazło się także nasze, gdzie mieliśmy okazję zaprezentować wyroby ceramiczne wykonane przez siostry i młodzież naszej szkoły.

Wydarzenie to jednoczy mieszkańców miasta i okolic, dając poczucie przynależności do wspólnoty. Niepowtarzalna atmosfera Jarmarku Benedyktyńskiego sprawia, że każdy jego uczestnik wraca do domu z mocnym przekonaniem o wzięciu udziału w kolejnej jego edycji.

22 września, 2018