Wycieczka grup 0 do Zagrody Edukacyjnej w Szegdach

Dnia 25 września najmłodsi uczniowie naszej szkoły, pod opieką swoich wychowawczyń, udali się na zajęcia do Zagrody Edukacyjnej w Szegdach. Po śniadaniu wyruszyliśmy w drogę. Po przybyciu na miejsce udaliśmy się do zagrody ze zwierzętami, aby je nakarmić. Zwierzątka bardzo się ucieszyły na nasz widok i ochoczo przybiegły na swoje śniadanie. Zjadały wszystko z rąk swoich nowych gospodarzy. Następnie udaliśmy się do chaty aby porządnie umyć ręce i napić się gorącej herbaty, bo tego dnia pogoda nas nie rozpieszczała. Po posileniu się i ogrzaniu przystąpiliśmy do kolejnej pracy jaką było wyrabianie ciastek. Każde dziecko przyłożyło się do tego zadania sumiennie, by potem móc spróbować swoich wypieków. Z każdą minutą przybywało ciasteczkowych zwierzątek. Po skończonej pracy udaliśmy się na zwiedzanie zagrody i jej mieszkańców. W spacerze dzielnie towarzyszyły nam dwa pieski i kot, które nie opuszczały nas na krok. Na koniec czekała nas pyszna uczta ze zrobionych przez nas ciasteczek oraz ciekawa praca plastyczna, która polegała na wyklejaniu z materiałów zwierzątek, przygotowanych przez naszą Gospodynię. Po tak pracowitym dniu, nieco zmęczeni, udaliśmy się do autokaru i wróciliśmy do szkoły na obiad. Wszyscy zjedli ze smakiem i bez marudzenia. Z utęsknieniem czekamy na kolejną wycieczkę.

Agnieszka Kolasińska

16 października, 2018