Wycieczka klasy VI oraz VIII do Krasiczyna i Przemyśla

26 września 2018 roku klasy VI i VIII wraz z opiekunkami – s. Laurą, p. Anną Godos oraz p. Małgorzatą Orłowską – udały się na jednodniową wycieczkę.

Pierwszym celem naszej podróży był Zespół Zamkowo-Parkowy w Krasiczynie. Od przewodnika dowiedzieliśmy się wiele na temat warowni, wybudowanej na przełomie XVI i XVII wieku przez Stanisława Krasickiego, założyciela pobliskiego miasteczka. Uczniów bardzo zaciekawiła historia czterech baszt – Boskiej, Papieskiej, Królewskiej i Rycerskiej. Dobrej kondycji wymagała wyprawa na wieżę zegarową, skąd można było podziwiać piękną panoramę. Jednak prawdziwą próbą odwagi okazały się… lochy! Nie przeczuwając niczego niepokojącego, nieustraszeni chłopcy i dzielne dziewczęta śmiało wkroczyli w czeluść pod zamkiem, gdzie na wstępie zostali przywitani przez ogromnego pająka. Wydawało się, że krzykom i piskom nie będzie końca, gdyż nie był to koniec przerażających atrakcji, na szczęście wszyscy powrócili na powierzchnię cali i zdrowi.

Następnie udaliśmy się do „Polskiego Miasta Siedmiu Wzgórz”, gdzie zwiedziliśmy m. in. Przemyskie Podziemia, Archikatedrę z Kryptami, Rynek oraz Kopiec Tatarski, skąd rozciągał się cudowny widok na Bieszczady. Po przepysznym obiedzie zmęczeni, ale pełni pozytywnej energii wróciliśmy do Jarosławia. I, jak zawsze, czekamy na kolejną wyprawę!

Anna Godos

 

17 października, 2018