Wycieczka uczniów klasy V do Jasła

Jeden z ostatnich dni kalendarzowego lata klasa 5, wraz z wychowawczynią p. Anetą Gmyrek oraz p. Anną Reizer, spędziła na wycieczce do skansenu archeologicznego – Karpacka Troja w Trzcinicy. Jest to niezwykłe miejsce, gdzie odkryto jedną z pierwszych polskich osad, która powstała w początkach epoki brązu, ponad 4000 lat temu. Zwiedziliśmy wystawę stałą, park archeologiczny, grodziska, a najbardziej wytrwałe osoby weszły na platformę widokową. Naszym celem była integracja klasy, dlatego uczestniczyliśmy w warsztatach na terenie skansenu: „Gry i zabawy Słowian” oraz „Łucznictwo”. Równie interesującym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie i warsztaty cukiernicze w Muzeum Lizaka w Jaśle. To nie lada gratka spróbować tylu rodzajów cukrów, powąchać tyle odmian esencji zapachowych, zobaczyć jak dawniej produkowano słodycze a także stworzyć własnego lizaka. Przepełnieni smakami, zapachami, nowymi wrażeniami wróciliśmy do Jarosławia. Po raz kolejny przekonaliśmy się, że wycieczki szkolne to jedno z najcenniejszych doświadczeń w życiu ucznia.

19 października, 2018