Wycieczka do Pana Burmistrza

W środę 31 października klasa 3a wraz z wychowawczynią wybrała się do Urzędu Miasta na wyjątkowe spotkanie z Panem Burmistrzem Waldemarem Paluchem. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, czym zajmuje się włodarz miasta, jakie ma zadania i obowiązki oraz jak funkcjonuje Urząd Miasta. Siedząc w gabinecie, przy wspólnym stole mogli sami wcielić się w rolę doradców, zadawać pytania na temat miasta oraz  przedstawić swoje propozycje zmian w Jarosławiu. Dzieci otrzymały upominki, związane z naszym grodem. Następnie udały się do nowej atrakcji w mieście – Centrum Edukacji Kulturalnej. Nasi uczniowie, jako pierwsi mieli okazje przetestować dostępne tam urządzenia, aplikacje multimedialne i przez zabawę poznać fascynujący świat sztuki, muzyki, rzeźby, malarstwa, architektury i teatru. Na pożegnanie dzieci wręczyły Burmistrzowi laurki z podziękowaniem za wspaniale spędzony czas.

Spotkanie było cenną lekcją, którą z pewnością uczniowie zapamiętają na długo!

10 listopada, 2018