Wycieczka do Straży Pożarnej

17 października br. uczniowie klasy 3 a wraz z wychowawczynią wybrali się do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jarosławiu.

Nad przebiegiem spotkania czuwał Pan Mariusz Kisała. Podczas wycieczki zaprezentowano dzieciom sprzęt pożarniczy, stanowiący wyposażenie jednostki Straży Pożarnej, mogły też obejrzeć a nawet usiąść za kierownicą różnorodnych wozów strażackich, przymierzyć strój strażaka oraz spróbować potrzymać nożyce do cięcia blachy czy też butle z tlenem. Była to również okazja do zaprezentowania sposobów ewakuacji osób poszkodowanych. Dzieciaki mogły bezpośrednio założyć kołnierz ortopedyczny oraz położyć się na specjalnych noszach. Zapoznały się z zadaniami realizowanymi przez Straż Pożarną, sposobami alarmowania oraz zachowania w przypadku zagrożenia. Utrwalali również numer telefonu do Straży Pożarnej – 998 i numer alarmowy – 112. Największą frajdę sprawiło używanie prawdziwego węża strażackiego z wodą. Wycieczka zakończona słodkim upominkiem, bardzo podobała się dzieciom i wzbogaciła je o nowe wiadomości i doświadczenia.

10 listopada, 2018