Pomnik Pamięci Narodowej

26 października br. w Kościele Chrystusa Króla w Jarosławiu odsłonięty i poświęcony został jedyny taki w Polsce, bo o długości 32 metrów, Pomnik Pamięci Narodowej.

Uroczystości rozpoczęły się o 10.30. Pierwszym punktem wydarzenia był występ naszych wychowanków, którzy przedstawili program artystyczny o patriotyczno-religijnym charakterze. Po występie głos zabrał ks. prałat ppłk WP Andrzej Surowiec, który przypomniał o ideach, towarzyszących powstawaniu pomnika a także zaznaczył jak wielkie znaczenie ma ten symbol dla nas, Polaków. Podniosłą okazję uczczono wyjątkową Mszą Świętą, której przewodniczył Arcybiskup Adam Szal. Pomnik został poświęcony przez Arcybiskupa po Mszy Świętej. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. przedstawiciele Prezydenta RP, Premiera i prezesa PiS oraz: marszałek Sejmu RP Marek Kuchciński, poseł Anna Schmidt-Rodziewicz, marszałek województwa Władysław Ortyl, starosta Tadeusz Chrzan i burmistrz Waldemar Paluch, a także przedstawiciele szkół z Jarosławia i służby mundurowe.

Pomnik robi wrażenie. Jego twórca-Dariusz Jasiewicz upamiętnił na nim najistotniejsze wydarzenia z historii Polski: od Chrztu Polski w 966 roku do pontyfikatu papieża Jana Pawła II.

Jesteśmy dumni, że mogliśmy wziąć udział w tak pięknej uroczystości, która i dla młodych i dla nieco starszych Polaków była doskonałą lekcją historii, patriotyzmu i wiary.

7 listopada, 2018